Mluvčí ministerstva zahraničí Hua Chunying na 31.

- Feb 08, 2020-

30. ledna místního času Světová zdravotnická organizace oznámila, že nová koronavirová epidemie je uvedena jako ohrožení veřejného zdraví mezinárodního významu, přičemž zdůraznila, že cestovní a obchodní omezení nebyla doporučena, a znovu potvrdila preventivní opatření Číny. Ministerstvo zahraničních věcí a Národní zdravotní komise odpovídaly na otázky novinářů.


89161e137b356996b6e2693872e6077a


Ministerstvo zahraničních věcí:

Plně sebevědomý a schopný vyhrát boj proti prevenci a kontrole epidemie


Mluvčí ministerstva zahraničí Hua Chunying odpověděl na otázky novinářů na 31.


Otázka: Generální ředitel Světové zdravotnické organizace nedávno oznámil, že vypuknutí pneumonie nové koronavirové infekce představuje "ohrožení veřejného zdraví mezinárodního významu". Jaký je na to názor Číny?


Odpověď: Od vypuknutí pneumonie způsobené novým koronavirem čínská vláda vždy přijala nejkomplexnější a nejpřísnější preventivní a kontrolní opatření vysoce odpovědným způsobem vůči zdraví lidí. Mít důvěru a schopnost vyhrát boj proti této epidemii.


Současně, transparentním a odpovědným způsobem, čínská strana včas informovala příslušné strany o epidemické situaci a sdílela virovou genovou sekvenci. Světová zdravotnická organizace a mnoho zemí to plně potvrzují a velmi hodnotí.


Čína udržuje úzkou komunikaci a dobrou spolupráci s WHO. Who odborníci šli do Wuhan na návštěvu v terénu. Generální ředitel Tan Desai navštívil Čínu před několika dny a plně si vyměnil názory s Čínou na prevenci a kontrolu epidemie. Kontrolní práce dala plné potvrzení a vysoce ocenil Číny obrovský přínos pro svět v boji proti epidemii. Čína je ochotna pokračovat ve spolupráci s WHO a dalšími zeměmi na společné ochraně globální a regionální bezpečnosti veřejného zdraví.